top

Blog

CLT – Propojení tradičního řemesla a moderních technologií

12. 08. 2022

Propojení tradičního řemesla a moderních technologií celodřevěné masivní stavby mají dlouhou historii a jsou s námi už po staletí. Jsou nadčasové a i proto nás práce s nimi fascinuje… Z tradičních, ručně opracovávaných srubů a roubenek jsme se vydali směrem moderních roubenek z lepených hranolů, které navrhujeme a stavíme s velkou péčí, precizností a kvalitně zpracovanými detaily. Nyní se posouváme ještě dál, vstříc novým technologiím a moderním požadavkům dnešního…Read more

Nejdůležitější věci, které je třeba si před stavbou roubenky pořádně promyslet?

26. 11. 2019

Ujasnit si, jaká je vaše představa ideálního místa pro život, je zcela zásadní. Jenže jak začít? Přinášíme vám přehled otázek, na které byste měli znát odpověď, ještě než oslovíte stavební firmu.

Jak nejlépe dosáhnout tepelné pohody v roubence?

25. 11. 2019

Interiér dřevěného domu se v létě nepřehřívá, takže se obejdete bez klimatizace. Dřevěné plochy ale působí na pohled teple, takže vás zase v zimě odrazují od přetápění. Dřevo také během dne zcela přirozeně uvolňuje a pohlcuje vlhkost, čímž výborně reguluje vnitřní klima.

Co je potřeba splnit, aby roubenka vydržela staletí?

25. 11. 2019

Dobře navržená a postavená dřevostavba se může dožít klidně až stovek let a my víme, jak její dlouhověkost zaručit.

Jaké jsou ceny dřevostaveb?

18. 11. 2019

Ceny dřevostaveb na trhu se diametrálně liší, kde tedy hledat zlatý poměr ceny a kvality? Dobrou investicí jsou masivní roubené domy – do života, zdraví, duševní pohody, ale i pro vaše děti.

Jak na stavební povolení a nezbláznit se z toho?

18. 11. 2019

Už jste někdy stavěli? Slyšeli jste ze svého okolí stesky, že cesta na stavební úřad bývá spletitá? Nemusí tomu tak být, pokud jste na všechny nástrahy dopředu připraveni.

Líbí se Vám naše práce?
Přemýšlíte o domě ze dřeva?
Zajímají Vás detaily?
Napište nám!
Sledujte, na čem pracujeme právě teď