top
Co je to dřevostavba a jaké typy existují

Co je to dřevostavba
a jaké typy existují

Slyšeli jste o dřevostavbách a začali jste pátrat po jejich výhodách a nevýhodách, ale zjistili jste, že existuje plejáda druhů. Co jsou montované, modulové nebo masivní dřevostavby a jak se v nich bydlí? Jsou dřevostavby ekologické a jaká je cena dřevostaveb? Náš přehled vám v tom udělá jasno.

Co je to dřevostavba

Co je to dřevostavba

Když mluvíme o dřevostavbách, máme na mysli všechny domy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Dřevěné konstrukce mají zvláště v našem regionu obrovskou tradici, a není divu! Dřevo je trvanlivý, obnovitelný, tvárný, odolný a zdraví prospěšný materiál, v němž se za staletí spokojeně zabydlelo mnoho světových kultur, zvláště pak těch, které rozpoznaly blahodárné přínosy života v souladu s přírodou.

Chci vědět více
Typy a druhy dřevostaveb

Typy a druhy dřevostaveb

Stavení, která využívají dřeva pouze v rámci vnitřní kostry, budeme pro zjednodušení nazývat dřevostavby sendvičového typu, zatímco domy, pro které je dřevo nejen nosným, ale také pohledovým a tepelně-izolačním prvkem, shrneme do kategorie masivních dřevostaveb.

Chci vědět více
Montované moderní dřevostavby – roubenky a poloroubenky

Montované moderní dřevostavby – roubenky a poloroubenky

K jejich stavbě se používá precizně opracované a stabilní dřevo vysušené až na 12 procentních bodů vlhkosti, které se na místě smontuje jako stavebnice. Stavba tak nemusí projít několikaměsíční technologickou přestávkou pro „dosedávání“ roubených stěn, kterou musí absolvovat dřevostavby postavené z nevysušeného dřeva. Běžná doba výstavby rodinné roubenky tak nepřesáhne půl roku a díky suché výstavbě ji lze realizovat i v zimním období.

Chci vědět více

Zajímají vás ceny našich roubenek?

Stáhněte si orientační katalog nebo nás kontaktujte – ceník našich dřevostaveb vám zašleme obratem.
Sledujte, na čem pracujeme právě teď