top
O společnosti OK Pyrus

O společnosti
OK Pyrus

Dřevo a jeho struktura jsou pro nás dokonalé. Je radost stavět z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici, ale přitom se bezvadně přizpůsobuje moderní architektuře. Navíc, jaká jiná surovina tak nádherně voní?
Specializujeme se na moderní dřevostavby…

Specializujeme se na moderní dřevostavby…

… ale učili jsme se u našich předků, k jejichž řemeslné zručnosti máme respekt. Za posledních více než pětadvacet let jsme se díky stovkám projektů stali experty na soudobé, komfortní dřevostavby, začínali jsme však jako restaurátoři historických střech a krovů. 

Chci vědět více
Chci dům, který dýchá jako já, dům, který vytvořila příroda ze slunce a vody

Chci dům, který dýchá jako já, dům, který vytvořila příroda ze slunce a vody

Čím více jsme poznávali prvotřídní vlastnosti dřeva, od tvárnosti přes prodyšnost až po obnovitelnost, tím více jsme si uvědomovali jeho nenahraditelnost. Nevyhnutelně jsme došli k závěru, že právě dřevo je ideálním materiálem pro život, tedy pro stavbu rodinných domů. Na základě zážitků z první ruky v severní Americe jsme se tak nejdříve vrhli do stavby srubových domů tradiční technologií ručního zpracování.

Sruby...

Sruby...

…pro nás byly prubířským kamenem hned ze dvou důvodů. Díky nim jsme zjistili, že poptávka po kvalitních dřevostavbách z masivního dřeva u nás existuje a že nemálo lidí vyznává podobnou filosofii jako my – nechtějí žít v uzavřené, těsné kostce obalené igelitovou pláštěnkou, ale naopak cítit propojení s přírodou a přistupovat k ní s respektem a šetrností. Na druhou stranu, komplikovaná péče o sruby daná prací s mokrým dřevem nás jako firmu přinutila prozkoumávat nové trendy a technologie.

Vsadili jsme na moderní roubenky

Vsadili jsme na moderní roubenky

Od roku 2011 jsme tak přešli k výstavbě roubených domů z masivních, strojně opracovaných, vysušených hranolů, jež považujeme za pomyslný vrchol kvality v tomto odvětví. Ať už stavíme dům ze dřeva, který na přání klienta vychází z tvarosloví tradičních roubenek, nebo ultra-moderní, pasivní dřevostavbu, naše roubenky jsou plnohodnotnými, současnými stavbami, které vám poskytnou vše, co ke komfortnímu životu potřebujete. A vlastně mnohem více.

Chceš-li postavit ideální dům, poznej jeho obyvatele

Chceš-li postavit ideální dům, poznej jeho obyvatele

Dokonale zvládnutá technologie je však jen jedna část mozaiky, stejně tak zásadní je pro nás osobní kontakt s klientem. Nejsme velká korporace, která vyrábí unifikované řady domů, ale malá rodinná firma, která přistupuje ke každému domu s čistým výkresem i hlavou.

Chci vědět více

Jaké je bydlení v moderní roubence?

Přečtěte si o benefitech bydlení v masivních dřevostavbách.

Zeptejte se nás

Ing. Otakar Koudelka, CSc.
Ing. Otakar
Koudelka, CSc.

Ředitel společnosti otakar.koudelka@okpyrus.cz
Sledujte, na čem pracujeme právě teď