top
Jak stavíme dřevěné roubenky

Jak stavíme dřevěné roubenky

Každá roubenka má jiný příběh. Roubené domy navrhujeme do posledního detailu, tak aby odrážely vaši osobnost a zhmotnily vaši vizi. Poskytujeme kompletní servis od zpracování projektu roubenky přes dokumentaci ke stavebnímu povolení až po realizaci.

Jaké používáme dřevo pro stavbu roubenek

Jaké používáme dřevo pro stavbu roubenek

Za posledních deset let praxe jsme si ověřili, že nejvhodnější materiálem pro stavbu moderních roubených domů jsou technicky vysušené, lepené, masivní dřevěné hranoly typu BSH. Strojně vysušené a opracované lamely jsou stabilní, pevné, prodyšné a nedochází u nich k sesychání, praskání či kroucení jako u surového dřeva. Roubenku díky tomu stavíme rychle a bez technologické přestávky, protože dřevo už nemění svůj objem. Hranoly jsou navíc na CNC strojích vytvarovány a ohoblovány s milimetrovou přesností, což ještě výrazněji urychluje proces montáže.

Chci vědět více
Stavba a montáž – lego pro velké kluky

Stavba a montáž – lego pro velké kluky

Před zahájením montáže musí klient zhotovit základovou desku podle námi dodané dokumentace. Teprve po převzetí základů totiž můžeme zadat výrobu dřevěných konstrukcí, jejichž komponenty vyrábí náš alpský partner jako stavebnici na počítačem řízeném dřevoobráběcím centru.

Chci vědět více

Výstavba roubenky

Časosběrné video ze stavby

Jaké je bydlení v moderní roubence?

Přečtěte si o benefitech bydlení v masivních dřevostavbách.

Zeptejte se nás

Luboš Rous
Luboš
Rous

Hlavní stavbyvedoucí lubos.rous@okpyrus.cz

Ing. Petr Papst
Ing. Petr
Papst

Stavbyvedoucí petr.papst@okpyrus.cz
Sledujte, na čem pracujeme právě teď