top

Tradiční poloroubenka Horní Brusnice

Toto je tradiční poloroubenka Horní Brusnice. Majitelé této krásné stavby pan Pavel s manželkou hledali místo, kde by mohli trávit čas s dětmi, které už vyletěly z rodného hnízda. Při návštěvě jedné chalupy, která byla tenkrát k prodeji v Horní Brusnici, se jim zalíbilo Podkrkonoší. Koupě sice nedopadla, ale brzy zjistili, že se přímo na svahu Zvičiny prodávají stavební pozemky. A bylo rozhodnuto – jeden z pozemků odkoupili. Vyřízení stavebního povolení trvalo díky urputnosti majitele a vstřícnosti pracovníků na úřadě pouhé tři měsíce. Stavbě samotné už nic nebránilo.

I přesto, že je Pavel z Moravy, dozoroval si všechny práce sám, někdy dojížděl osobně, někdy vše řešil on-line, nebo přes telefon. U stavby roubené části ho bavilo sledovat, jak stavba probíhá„Překvapilo mě, jak byli pracovníci sehraní – přijel kamion se dřevem a každý věděl, co dělat, kam se postavit a jak pokračovat, nikdo tam nebyl navíc. Šlo to všechno jako na drátkách, byla radost to sledovat.“

Na Moravě mají manželé zděný dům, ale pobyt v roubence si oba zamilovali. Mají rádi klima, které tam je, navíc díky tomu, že je borové dřevo roubené části neošetřené, interiér příjemně voní smolou. Prostory se dobře vytápí a pocitově je v zimě teplejší, v létě naopak zůstává uvnitř příjemný chládek. Celá rodina sem jezdí ráda a setkávají se zde nejen spolu, ale také s přáteli a sousedy z okolních chalup, které většinou, stejně jako ta jejich, slouží k rekreačním účelům.

Tradiční poloroubenka Horní Brusnice

Více informací o naší technologii výstavby naleznete zde www.okpyrus.cz/stavba-roubenky

Rozhovor s panem investorem Pavlem naleznete zde www.drevoastavby.cz