top

„Skandinávská“ roubenka Chotěboř

Toto je „Skandinávská“ roubenka Chotěboř. Zvenku připomíná roubenka skandinávské dřevostavby tohoto typu – červenobílá barevná kombinace je elegantní a velmi optimistická. Spolu s uměřenou architekturou dala vzniknout zajímavé a současně nepřezdobené dřevostavbě tradičního stylu s nadčasovou linkou. Pozemek není velký a omezení povolené zastavěné plochy si vynutilo patrovou dřevostavbu. I tak ale zbylo místo na terasu, propojenou francouzským oknem s obytným prostorem, na níž lze sedět po celý den. Předností domu je velkoryse prosvětlený interiér. Vybavení v pastelových tónech dobře koresponduje se světlým odstínem dřeva. Na stropě jsou instalovány elektrické sálavé otopné panely.

Eva se do roubenky přestěhovala z předchozího domu, který pro ni byl příliš velký. Současně si také přála bydlení v klidnější lokalitě a mít alespoň malou zahradu.

„Chtěla jsem malý dům, i když tak malý být původně neměl,“ začíná své vyprávění o své cestě k nové dřevostavbě. „Měla jsem trochu smůlu v tom, že jsem koupila pozemek v zahrádkářské kolonii, pro nějž na počátku platilo, že je možné zastavět 15 procent plochy, což by stačilo pro dostatečně velkou přízemní dřevostavbu, jaká by se mi více líbila. Ovšem když jsme pozemky já a mí sousedi koupili, rada města změnila v územním plánu podmínky velikosti zastavěné plochy v zahrádkářské kolonii na osm procent. Podkroví bylo tedy nezbytné, ale optimální toto řešení není – schody zabírají místo a v patře je navíc prostor, který vlastně nepotřebuji a příliš ho nevyužívám. Silně vnímám negativní energii, roubenku jsem si proto pořídila kvůli duši. Pro dobrý pocit z toho prostoru, protože sama dělám metodu Reiki.“

„Skandinávská“ roubenka Chotěboř

Více informací o naší technologii výstavby naleznete zde www.okpyrus.cz/stavba-roubenky

Rozhovor s paní investorkou Evou naleznete zde www.drevoastavby.cz