top

Přednáška – Výběr pozemku a projektování.

Přednáška – Výběr pozemku a projektování.

Konstrukce roubenek je z technického hlediska zcela unikátní a od běžného zděného stavitelství se zásadně liší. Vlastní tým šesti špičkových projektantů z OK Pyrus je tak tím nejdůležitějším, co nás udržuje krok před konkurencí. Navrhnout kvalitní dřevostavbu zkrátka dokáže jen projektant, který má v tomto oboru mnohaleté zkušenosti.

Těžiště naší práce leží právě v pečlivé přípravě – většinu z času projektu netrávíme na stavbě, ale diskuzí s klientem a následně u počítačů s 3D architektonickými programy. A ačkoliv v terénu se poté pohybuje hlavně náš realizační tým, projekce a stavba jsou v OK Pyrus spojenými nádobami, které spolu úzce spolupracují a předávají si zkušenosti, tak aby výsledek dával smysl jak po estetické, tak po funkční stránce. Třebaže v našem katalogu uvádíme hotová řešení asi desítky roubených staveb, ještě nikdy se nám nestalo, že bychom po konzultacích s klientem postavili jejich přesnou kopii. Katalog OK Pyrus je určitým vodítkem a pobídnutím představivosti, ale v žádném případě není vyčerpávající nabídkou. Roubenky musí sedět na míru svým obyvatelům. Realizace roubené stavby není limitovaná, mimo zhotovení základů, zimním obdobím, a tak je možné stavět celoročně. Celková doba výstavby velikosti rodinného domu zpravidla nepřesahuje půl roku.

Dřevo a jeho struktura jsou pro nás dokonalé. Je radost stavět z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici, ale přitom se bezvadně přizpůsobuje moderní architektuře. Navíc, jaká jiná surovina tak nádherně voní?

Jako odborníci na sanaci jsme se podíleli na opravách mnoha cenných památek, mezi stovkami úspěšně rekonstruovaných po celém Česku byste našli například hrady Buchlov a Veveří, brněnskou Novou Radnici, kostel sv. Mořice v Olomouci nebo Galerii Sýpka. Ve spolupráci se špičkovými tesaři, klempíři a pokrývači jsme touto odbornou a smysluplnou prací načerpali penzum znalostí, které jsou při naší dennodenní práci se dřevem neocenitelné.

Více informací o projektování masivních dřevostaveb naleznete zde www.okpyrus.cz/projekt

Zde najdete přednášku o stavbě roubenek a srubů www.youtube.com

Přednáška – Výběr pozemku a projektování