top

Nevšední roubenka Kytín

Toto je Nevšední roubenka Kytín. Úpatí brdské vrchoviny se vyznačuje především svou úchvatnou krajinou. Staří trampové moc dobře věděli, proč zde od 20. let 20. století hojně zakládali chatové oblasti a trampské osady. Tato roubenka v moderním pojetí vzdává hold tomuto úžasnému místu. Na zahradě stojí za povšimnutí malá útulna, která poskytne bez problému nocleh až pěti lidem. Součástí je i praktická koupelna a venkovní sprcha, která může být využívána v létě. Hned naproti útulně najdeme prostornou terasu s kuchyňkou, která může být využívána celoročně.

O tom, že vše krásně sedí, vypovídá i interiér roubenky z vysušených BSH hranolů, který zaujme svým dispozičním uspořádáním a zlatavým nádechem barvy borovicového dřeva, které se nemusí impregnovat. Za povšimnutí stojí nejen viditelné zdivo v interiéru, ale také spousta oken, která do domu přivádí dostatek denního světla. V přízemí domu nenajdeme žádné dveře, které by od sebe oddělovaly jednotlivé místnosti. Prostor kolem schodiště, které je umístěné ve středu domu je volně průchozí.

Bydlí se nám tu senzačně. Dům sám o sobě je nekomplikovaně přívětivý a svou jednoduchou dispozicí a minimem obestavěného prostoru obětovaného schodišti působí harmonickým a uklidňujícím dojmem. Převaha dřeva v interiéru, dřevěné obvodové stěny, viditelná konstrukce krovu a palubkami podbité stropy, jakož i prkenné podlahy v patře poskytují útulnost a pocit bezpečí. Hlavně, když se za okny snese tma, působí dům až magicky. To pravé kouzlo však spočívá v lokalitě. Tedy v místu a lidech. Roubenka samotná vyrostla neskutečně rychle, doslova za pár dní. (investor pan Allan)

Nevšední roubenka Kytín

Více informací o naší technologii výstavby naleznete zde www.okpyrus.cz/stavba-roubenky

Rozhovor s panem investorem Allanem naleznete zde www.drevoastavby.cz