top

Klasická roubenka Karlov

Toto je klasická roubenka Karlov. Konstrukce z masivního dřeva má něco do sebe, obzvlášť když se na ni podíváte jak zvenku, tak zevnitř. Taky byste si rádi postavili dřevostavbu opravdu ze dřeva? Roubenky mají v České republice dlouholetou tradici a jejich technologie výroby a zpracování se stále zdokonaluje.

Majitel této dřevostavby, pan Pavel, již v mládí žil s rodiči v moderní roubence a o stavbě vlastního domu příliš neuvažoval. Bydlel v Brně i Praze, cestoval hodně do ciziny. Když se nakonec rozhodl usadit, postavil si s manželkou roubenku přímo v Karlově pod Pradědem, v srdci Jeseníků. Zveme vás na návštěvu do roubenky v Karlově.

V přízemí se ve vstupní části domu nachází technické zázemí, spíž a prostor na budoucí saunu. Ze zádveří je pak vchod do obytné části. Ta je tvořena především otevřenou dispozicí, kde na sebe plynule navazuje obývací pokoj, jídelní část a kuchyně. Prostoru dominují krbová kamna. V přízemí dále nalezneme krásnou koupelnu a pracovnu. V podkroví jsou potom tři obytné pokoje, šatna a koupelna.

Klasická roubenka Karlov

Dispozice: 5+kk

Střešní krytina: betonové tašky
Rozměry roubenky:
 12 × 7,5 (12) m
Konstrukční systém: moderní roubenka z lepených BSH hranolů
Doba provedení hrubé stavby: 2 měsíce

Ošetření stěn: olejový nátěr
Větrání: přirozené eurookny

Vytápění: tepelné čerpadlo (zemní kolektor), podlahové teplovodní topení, krbová kamna s akumulační krbovou vložkou

Více informací o naší technologii výstavby naleznete zde www.okpyrus.cz/stavba-roubenky

Rozhovor s investorem Pavlem naleznete zde www.drevostavitel.cz