top

Elegantní borovicová roubenka Kadov

Toto je elegantní borovicová roubenka Kadov. Jednoduchost, čisté linie a moderní prvky v interiéru dávají roubence bezpochyby osobitý styl. Ještě důležitější než její vzhled je však skutečnost, že se stala pro své majitele druhým domovem, který jim poskytuje klidné útočiště před uspěchaným životem ve městě. Svou designovou moderní roubenku z BSH hranolů na Vysočině využívá Jana s rodinou převážně k rekreaci. Není divu, okolí je tu vskutku krásné a procházky po zdejších lesích a loukách mají blahodárný vliv na psychiku a zdraví.

Je důležité zmínit, že roubenka spadá pod CHKO Žďárské vrchy. Pokud se rozhodnete pro výstavbu v takové oblasti, musíte se předem připravit na určitá pravidla, která mají za cíl zachovat stávající přírodní, ale také kulturně historické hodnoty území. Tato nařízení mohou mnohdy výrazně ovlivnit to, jak bude váš dům ve finále vypadat. V tomto případě musel být dodržen sklon střechy a odpovídající střešní krytina, samotný návrh bez větších problémů prošel.

Interiér byl navržen v kombinaci běleného a černého olejování, takže bylo důležité citlivě vyvážit jejich poměr, aby to jako celek nepůsobilo těžkopádně. V hlavním obytném prostoru bylo černé olejování použito na jedné straně na kuchyňskou linku, pro vyvážení na straně druhé na multifunkční lavici přecházející do sedačky s úložnými prostory, která slouží dětem na hraní a návštěvám pro příležitostné přespání, až po TV skříňku.

„To je naše oblíbené místo, ze kterého si tu celoročně užíváme krásný pohled do přírody. Je to takový architektův hlavní kumšt. Moc si tu také vychutnáváme příjemné mikroklima, na dotek teplé stěny a útulnou atmosféru, kterou dřevo navozuje. Každý čas strávený zde nás neskutečně obohacuje a utvrzuje v tom, že dřevostavba byla správná volba. Pobyt v ní se pro nás stal balzámem pro duši.“ (investorka paní Jana)

Elegantní borovicová roubenka Kadov

Více informací o naší technologii výstavby naleznete zde www.okpyrus.cz/stavba-roubenky

Rozhovor s paní investorkou Janou naleznete zde www.drevoastavby.cz