top

Apartmány Lipno

Toto jsou apartmány Lipno. Dřevo a jeho struktura jsou pro nás dokonalé. Je radost stavět z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici, ale přitom se bezvadně přizpůsobuje moderní architektuře. Navíc, jaká jiná surovina tak nádherně voní? Jako odborníci na sanaci jsme se podíleli na opravách mnoha cenných památek, mezi stovkami úspěšně rekonstruovaných po celém Česku byste našli například hrady Buchlov a Veveří, brněnskou Novou Radnici, kostel sv. Mořice v Olomouci, Galerii Sýpka a další úžasné konstrukce ze dřeva. Ve spolupráci se špičkovými tesaři, klempíři a pokrývači jsme touto odbornou a smysluplnou prací načerpali penzum znalostí, které jsou při naší dennodenní práci se dřevem neocenitelné. Dřevo je ideální stavební materiál pro ekologické bydlení. Našimi nejspolehlivějšími dodavateli a zpracovateli jsou voda, slunce a půda, ne fosilní paliva.

Konstrukce roubenek je z technického hlediska zcela unikátní a od běžného zděného stavitelství se zásadně liší. Vlastní tým šesti špičkových projektantů z OK Pyrus je tak tím nejdůležitějším, co nás udržuje krok před konkurencí. Navrhnout kvalitní dřevostavbu zkrátka dokáže jen projektant, který má v tomto oboru mnohaleté zkušenosti.

Samotná stavba roubenky je rychlejší, než by se mohlo zdát. Roubené konstrukce a krovní vazbu v rozloženém stavu převezeme kamiónem na místo a na připravené základové desce sestavíme téměř jako lego kostky. Pro náš sehraný tým je to s výpomocí autojeřábu otázka přibližně dvou týdnů. Velkou výhodou oproti stavbě dřevostaveb ze surového, mokrého dřeva je plynulá realizace bez nutnosti několikaměsíční technologické přestávky na dosednutí srubových stěn, těsnost podélných spár je navíc zcela dokonalá bez nutnosti dodatečného tmelení. Prvky roubené stěny mezi sebou a k základovému věnci uchycujeme ocelovými tyčemi, podélné spáry izolujeme paměťovými PU páskami. Následuje montáž oken a pokrytí střechy.

Zde najdete více informací o naší technologii www.okpyrus.cz/stavba

Zde najdete přednášku o stavbě roubenek a srubů www.youtube.com

Apartmány Lipno