top

Jak se bydlí v roubenkách našim klientům

Zoltán a Zuzana Demjánovi

S Otou Koudelkou jsme se poznali v Himálaji a velmi jsme si rozuměli. Říkal jsem si už tehdy, že pokud budu někdy chtít dřevěný dům, tak jedině od něj. Takže jsme si zvolili firmu OK Pyrus. Naše zkušenost s nimi byla skvělá. Jejich přístup byl úžasný, ve všem se nám snažili vyhovět, přestože pro ně naše požadavky byly velkými výzvami.
Neměli jsme architekta, takže projektant z OK Pyrus hledal cesty, jak naše představy zrealizovat. Na začátku zazněla ze strany firmy památná věta: „Vracejte to projektantovi, dokud nebudete úplně spokojeni.“ A dělalo se opravdu hodně úprav a změn. Díky tomu jsme dnes s domem stoprocentně ztotožnění.

Oldřich Šašinka

Pro OK Pyrus jsem se rozhodl na základě referencí a dobře jsem udělal, spolupráce s nimi byla opravdu velmi úzká. Kdykoliv jsem potřeboval cokoliv vysvětlit, změnit nebo za pochodu upravit, vždy mi vyhověli. Společně jsme dokonce oslovovali i dodavatele materiálů, dokud jsem nenašel toho pravého. OK Pyrus dokázal reagovat na celou řadu náročných požadavků. Na stavbě jsem se nakonec podílel i konstrukčně a můžu říct, že jsem se cítil nejen jako zákazník, ale především jako partner.
Odjakživa jsem si chtěl postavit dům, který bude odpovídat trendům zdravého bydlení a úspory energií. Začal jsem pátrat po materiálech, které splňují parametry dobrého vnitřního klima a nízkých nákladů na energie, a z mého výzkumu jednoznačně vyšlo jako vítěz masivní dřevo. Rozhodoval jsem se mezi roubenkou a srubem, ale po mnoha výjezdech s termokamerou a měřicí technikou, jsem se rozhodl pro roubenku z lepeného profilu. Svého rozhodnutí ani po čtyřech letech nelituji.

Rozhovor s panem Šašinkou v jeho roubence naleznete na následujícím videu

Monika Zelníčková

Několik domů už jsem za život postavila a ze zkušenosti vím, že nejdůležitější je, jak se stavební firma dokáže postavit k výzvám a nečekaným problémům. 
S ochotou a osobním přístupem OK Pyrus jsem byla maximálně spokojená. S panem Koudelkou jsme si hned padli do oka. Věřím, že se děje to, co se má dít, a ani toto setkání nebylo výjimkou.  
V cihlovém domě jsem už v minulosti bydlela a vždycky mě to intuitivně táhlo k přírodním materiálům. Dřevo je krásně odbouratelné, ale hlavně má úplně jinou energii a atmosféru. Věděla jsem, jak chci, aby můj dům vypadal, finální podobu jsme pak doladili společně s projektantem OK Pyrus. Dnes bydlím v roubence osmým rokem a nemůžu si to vynachválit. Kdybych měla stavět ještě jednou, určitě se stejnou firmou!