top

Dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. – 23. června 2024

30. 04. 2024

Zveme Vás na dny otevřených dveří naší roubenky v Malenicích (okres Strakonice, kraj
Jihočeský), které se uskuteční ve dnech 15. – 23. června 2024 od 8:00 do 20:00. Tato jednopodlažní roubenka o vnějších rozměrech 12 × 8,5 metrů s krytou terasou je zasazena do krásné krajiny poblíž Šumavy. Její dispoziční řešení je 3+kk a je postavena z borovicových hranolů. V bezprostřední blízkosti se nachází dalších pět námi vyprojektovaných a zrealizovaných roubenek, které jsou postavené z borovice a smrku. Roubenkou a jejím okolí Vás provede, dotazy zodpoví a kávu připraví Hynek Koudelka. Rezervaci termínu si můžete domluvit přes e-mail – Hynek.Koudelka@okpyrus.cz nebo telefon – 776 775 673. Budeme se na Vás těšit!

Dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. - 23. června 2024

O tom jak se bydlí v roubence se dočtete zde www.okpyrus.cz/bydleni-v-roubence/

Rozhovor s jedním z našich investorů naleznete zde www.youtube.com

Dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. - 23. června 2024

Údaje roubenky

Dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. - 23. června 2024

Našimi nejspolehlivějšími dodavateli a zpracovateli jsou voda, slunce a půda, ne fosilní paliva. To, že roubenka byla kdysi jen malým semínkem, které díky vláze a slunečním paprskům vyrostlo ve statný strom, je samo o sobě malý zázrak. K přírodě proto chováme maximální úctu. Dobře víme, že na její obdivuhodné důmyslnosti jsme zcela závislí. Jednou z nejkrásnějších věcí na dřevě proto je, že je obnovitelné. Roubené domy navrhujeme do posledního detailu tak, aby odrážely vaši osobnost a zhmotnily vaši vizi. Poskytujeme kompletní servis od zpracování projektu roubenky přes dokumentaci ke stavebnímu povolení až po realizaci. Za posledních deset let praxe jsme si ověřili, že nejvhodnějším materiálem pro stavbu moderních roubených domů jsou technicky vysušené, lepené, masivní dřevěné hranoly typu BSH. Strojně vysušené a opracované lamely jsou stabilní, pevné, prodyšné a nedochází u nich k sesychání, praskání či kroucení jako u surového dřeva. Roubenku díky tomu stavíme rychle a bez technologické přestávky protože dřevo už nemění svůj objem. Hranoly jsou navíc na CNC strojích vytvarovány a ohoblovány s milimetrovou přesností, což ještě výrazněji urychluje proces montáže.

Samotná stavba roubenky je rychlejší, než by se mohlo zdát. Roubené konstrukce a krovní vazbu v rozloženém stavu převezeme kamiónem na místo a na připravené základové desce sestavíme téměř jako lego kostky. Pro náš sehraný tým je to s výpomocí autojeřábu otázka přibližně dvou týdnů. Velkou výhodou oproti stavbě dřevostaveb ze surového, mokrého dřeva je plynulá realizace bez nutnosti několikaměsíční technologické přestávky na dosednutí srubových stěn, těsnost podélných spár je navíc zcela dokonalá bez nutnosti dodatečného tmelení. Prvky roubené stěny mezi sebou a k základovému věnci uchycujeme ocelovými tyčemi, podélné spáry izolujeme paměťovými PU páskami. Následuje montáž oken a pokrytí střechy.

Neváhejte a přihlaste se na dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. – 23. června 2024. Rezervaci termínu si můžete domluvit přes e-mail – Hynek.Koudelka@okpyrus.cz nebo telefon – 776 775 673.

Dny otevřených dveří roubenky v Malenicích 15. - 23. června 2024

Líbí se Vám naše práce?
Přemýšlíte o domě ze dřeva?
Zajímají Vás detaily?
Napište nám!

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Click or drag a file to this area to upload.
Souhlas se zpracováním osobních údajůSledujte, na čem pracujeme právě teď